Молотильний агрегат

Розділ 3. Зернозбиральний комбайн КЗС-9-1 «СЛАВУТИЧ»

Молотильний агрегат виконаний за класичною схемою з одним молотильним барабаном і призначений для обмолочування зерна, виділення його з грубого вороху, очистки зерна від домішок мілкого вороху і збирання його в бункер, а також для транспортування соломи, збоїни і полови в пристосування для збирання незернової частини врожаю.

Молотильний агрегат (рис. 3.23) складається із секції моло-тильного агрегату, що включає в себе молотильний барабан 1, 11 ідбарабання 2, відбійний бітер 3 і шасі. В свою чергу до складу шасі входить сепаратор грубого вороху (соломотряс) 4, вентилятор 9, сепаратор зернового вороху (рис. 3.29), транспортуючі пристосування і домолочуючий пристрій (рис. 3.25). Всі робочі органи і елементи молотильного агрегату об'єднані в один вузол за допомогою корпусу (рис. 3.24).

Корпус молотильного агрегату являє собою П-подібну конструкцію 1, утворену боковими панелями секцій молотарки 3, 17 (рис. 3.24) і шасі 4, 12, з'єднаних дахами 2, 5. При цьому панелі й дахи секції молотарки і шасі скріплені між собою за допомогою болтового з'єднання і кріпляться на балках шасі 14, 19.

Для надання жорсткості, а також для кріплення до корпусу інших вузлів і агрегатів комбайна в конструкцію каркаса секції молотарки введені передній зв'язок 1, розпірна труба 15 і 20, всередині якої проходить коливальний вал очистки, а також стояки і опори пала похилої камери 18.

У панелях секції молотарки передбачені отвори для встановлення молотильного барабана і відбійного бітера. Панелі і дах корпусу шасі посилені стояками 13, ребрами жорсткості 6 і балкою 7.

До задніх стояків 10, крон-штейнів 9 і кутників 8 кріпляться агрегати для збирання незернової частини врожаю — капот або подрібнювач.

На балках шасі 14, 19 встановлені кронштейни 16 для кріплення моста ведучих коліс і кронштейни 11 для кріплення опори моста керованих коліс. Крім силового набору, до-даткову жорсткість конструкції надають розпірні труби, в яких проходять вали верхнього і заднього контрприводів. На кор-пусі молотильного агрегату встановлюється кабіна, бункер, паливний бак і моторносилова установка.

Молотильний апа-рат (рис. 3.26) призначений для вимолочування зерна, виділення його із соломистого вороху і подачі останнього на соломотряс. До складу апарата вхо-дить молотильний барабан 10, відбійний бітер 6 і підбарабання (дека) 15.

Скошена маса зернових подається в молотильний апарат лан-цюгово-планчастим транспортером похилої камери жатки. Ве-дучий вал транспортера встановлюють відносно молотильного барабана так, щоб зазор між його бичами і планками транспортера дорівнював не більше 20 мм. Хлібна маса, що поступає в приймальну камеру молотарки, під дією бичів, що рухаються, інтенсивно розтягується. Змінивши напрямок руху, вона рівномірно надходить у молотильний зазор між барабаном 10 і решітчастим підбарабанням 15. За рахунок значної різниці швидкостей планок транспортера і бичів барабана, а також положення рифів бичів під кутом до напрямку обертання барабана, досягається рівномірна подача хлібної маси в молотильний апарат. Між транспортером і підбарабанням знаходиться камера каменевловлювача 16, утворена переднім щитом з відкидною кришкою і заднім щитом. Процес каменевловлювання базується на ударному відкиданні каменів або інших твердих предметів, що потрапили в хлібну масу, від бичів. При цьому вони швидко рухаються в камеру. Щоб каміння й інші тверді предмети не потрапляли у молотильний апарат, їх треба періодично видаляти. Для цього в передньому щиті передбачено люк, закритий відкидною кришкою, яка запирається важелями. У зоні мінімального зазора між барабаном і відбивним бітером розташований відсікач повітряного потоку 5, що утворюється при обертанні бичами молотильного барабана. Відсікач кріпиться на панелях секції молотарки за допомогою болтів. Принцип роботи бильного молотильного апарата заснований на одночасному поєднанні вимолоту зерна при ударній дії бичів на стебла, витиранні зерен у процесі руху маси між нерухомими планками підбарабання і рухомими рифле-ними бичами барабана; очісування рифами бичів зерна з волоті культур за рахунок великої різниці швидкості бичів та хлібної маси на виході із похилої камери. Швидкість руху хлібної маси в клиновидному зазорі між барабаном і декою збільшується на виході в декілька разів і перевищує швидкість маси на вході. Відповідно зменшується товщина шару хлібної маси, що впливає на інтенсивність сепарації через деку.

Молотильний барабан 10 являє собою десятибичевий ротор діаметром 700 мм, що обертається в сферичних підшипниках. Останні закріплені на валу барабана конічними затяжними втул-ками. Вал барабана закріплений в маточинах крайніх дисків за допомогою клинових шпонок. Остов барабана утворений в результаті з'єднання дисків і підбичників 13. Для зниження подрібнення зерна рифлена частина бича і похила передня сторона підбичника становлять єдину робочу поверхню з плавним переходом.

Бичі 14 монтують на підбичниках 13 спеціальними болтами. При необхідності між бичом і підбичником розміщують регулювальні пластини. Для монтажу і демонтажу барабана в лівій панелі секції молотарки передбачений люк. Він закритий фланцем, на якому знаходиться підшипникова опора вала барабана.

Частоту обертання барабана регулюють варіатором з автоматичною системою натягу паса. Варіатор встановлений на валу відбійного бітера. Керування ним здійснюється із кабіни за допомогою перемикача «частота обертання барабана» пульта керування з одночасним контролем за електронним індикатором, розташованим над перемикачем.

Підбарабання 15 складається з решітчастої деки і закріпле-них на ній вхідного щитка 17, пальцевої решітки 8, щитка 9 з фартухом 11. Кут охоплення деки дорівнює 126°. Зварний кар-кас деки утворений двома симетричними щоками, поперечними планками, ребрами і прутками, що утворюють сепаруючу решітку, через яку виділяється зерно і дрібні фракції обмолоченого вороху.

Залежно від виду культури, вологості, урожайності проводять регулювання зазорів між підбарабанням і молотильним барабаном, що передбачено конструкцією молотильного обладнання.

Підбарабання з двох боків закріплено передньою 1 і задньою 4 підвісками, які через важіль 2 з'єднані з валом 3. Зазори регулюються поворотом важеля відносно осі торсійного вала за допомогою електропривода з редуктором.

Відбійний бітер 6 у технологічній схемі обмолоту комбайна діє на вертикальний потік маси, що виходить з молотильного барабана, і спрямовує його в сепаратор грубого вороху (на соломотряс). Відбійний бітер являє собою шестилопатевий барабан і вал у зборі із шківами і варіатором молотильного барабана.

Вал бітера обертається в сферичних підшипниках, встановле-них у фланцевих корпусах. Відбійний бітер (без варіатора) мон-тується через люк у правій панелі секції молотарки.

Содержание раздела 3:

- Загальна будова і конструктивно-компонувальна схема
- Жатка
- Технологічне налагодження жатки
- Молотильний агрегат
- Технологічне налагодження молотильного апарата
- Сепаратор грубого вороху
- Сепаратор зернового вороху (очистка)
- Технологічне налагодження очистки
- Збирання незернової частини врожаю
- Ходова частина
- Моторно-силова установка
- Робоче місце
- Гідравлічна система комбайна
- Підсистема контролю та індикації параметрів системи автоматизованого керування й контролю
- Пристосування для збирання різних культур

Вернуться к содержанию всех разделов




Содержание:

Розділ 1. Агротехнічні основи збирання зернових культур

Розділ 2. Жатки і підбирачі

Розділ 3. Зернозбиральний комбайн КЗС-9-1 «СЛАВУТИЧ»

Розділ 4. Особливості конструкції, робочого процесу і налагодження комбайнів «ЛАН»

Розділ 5. Зернозбиральні комбайни «ДОН-1500»

Розділ 6. Зернозбиральний комбайн СК-5М «Нива»

Розділ 7. Зернозбиральний комбайн «Енисей-1200»

Розділ 8. Особливості будови та експлуатації комбайнів зарубіжних фірм

Розділ 9. Особливості експлуатації і технічного обслуговування зернозбиральних машин

Розділ 10. Основні правила безпечної роботи на зернозбиральних машинах

Додаток