Способи збирання зернових культур

Розділ 1. Агротехнічні основи збирання зернових культур

Ця сторінка російською

Розрізняють одно- і двофазний способи збирання зернових культур. Однофазний спосіб (пряме комбайнування) полягає в тому, що хліба скошують, обмолочують, зерно очищають і збирають у бункер, солому вивантажують на поле. Ці операції виконують в безперервному потоці однією машиною — комбайном. Збирання прямим комбайнуванням проводять лише за умови повної стиглості хлібів.

Двофазний спосіб (роздільний) характеризується тим, що хліба в Стадії воскової стиглості скошують рядковими або валковими жатками у валки, де зернові дозрівають і підсихають. Після цього їх підбирають і обмолочують комбайном-підбирачем. Роздільне збирання виконують за два проходи збирального агрегату по одному і тому ж полю.

У період воскової стиглості хлібної маси проводять роздільне збирання, а при повній стиглості хлібостою переходять на повне комбайнування. Перехід від воскової стиглості до повної становить 4-8 днів. У цьому випадку спосіб роздільного збирання якнайбільше відповідає агротехнічним вимогам щодо збирання зернових, оскільки дозволяє розпочати жнива при восковій стиглості хлібів, у той час, коли пряме комбайнування можливе лише за повної стиглості.

Фазу воскової стиглості можна визначити за такими ознаками: колос жовтий або бурий, зерно втрачає пружність, воно важко витискується із оболонки і легко скочується в кульку.

Роздільне збирання доцільно проводити на полях з рослинами, середня висота стебел яких понад 60 см, густота — не менше 250...300 стебел на 1 м2. При роздільному збиранні, залежно від хлібостою, встановлена наступна висота зрізування, см:
— 10...15 при хлібостою 60...80;
— 15...18 при хлібостою 80...120;
— 20...25 при хлібостою більше 120.

Своєчасний початок підбору валків сприяє зведенню до мінімуму втрат зерна. При сприятливій погоді стебла у валках повністю дозрівають через 3...4 дні.

Содержание раздела 1:

- Вимоги до зернових культур як об'єкта збирання
- Агротехнічні вимоги до машин
- Способи збирання зернових культур

Вернуться к содержанию всех разделов




Содержание:

Розділ 1. Агротехнічні основи збирання зернових культур

Розділ 2. Жатки і підбирачі

Розділ 3. Зернозбиральний комбайн КЗС-9-1 «СЛАВУТИЧ»

Розділ 4. Особливості конструкції, робочого процесу і налагодження комбайнів «ЛАН»

Розділ 5. Зернозбиральні комбайни «ДОН-1500»

Розділ 6. Зернозбиральний комбайн СК-5М «Нива»

Розділ 7. Зернозбиральний комбайн «Енисей-1200»

Розділ 8. Особливості будови та експлуатації комбайнів зарубіжних фірм

Розділ 9. Особливості експлуатації і технічного обслуговування зернозбиральних машин

Розділ 10. Основні правила безпечної роботи на зернозбиральних машинах

Додаток